איך זה עובד

יצירה

כל אחד יכול ליצור דף קרן
במספר צעדים פשוטים

שיתוף

שתפו תומכים, מכרים ובעצם כל אחד
במספר צעדים פשוטים

תרומות זורמות

התרומות מגיעות ישירות למטרה
בקלות ופשטות

שאלות נפוצות

 • אז מה זה GIVESTART ?

  GIVESTART היא פלטפורמה או בעצם אתר חסד לגיוס המונים שמטרתו אחת. להנגיש את היכולות המתקדמות ביותר, עבור נתינה. גייסנו את המיטב שבכלים בכדי לנצל את היכולות המיוחדות של מרחבי הרשת לקידום תרומות עבור מטרות של נתינה.
  בעצם, כל מה שקשור לנתינה נמצא בחזון שלנו. אז בעצם אם אתם רוצים להתגייס ולהיות המקדמים של כל מקרה שמצריך נתינה חברתית, גיבסטארט נבנה במיוחד עבורכם.
  בעזרת GIVESTART נתקדם כולנו לעולם טוב יותר, בו נתינה חברתית היא דבר נפוץ, והערבות ההדדית באה המון לידי ביטוי.

 • אז מהן המטרות שעבורן אני יכול לפתוח פרוייקט או קרן?

  עבור כל מה שנמצא במטרות שלנו.
  נתינה לחסד, צדקה, מטרות דת, עמותות בעלי אופי של מטרות אלו, ובעצם כל מי זקוק לחמלה ועזרה מהחברה.
  יש לכם חלילה חבר או בן משפחה שזקוק להשתלת כליה, מכר או בן קהילה שלא יודע להתמודד עם תשלומי תרופה יקרה שאינה בסל הבריאות, אנחנו כאן בשביל לעזור, יש לנו בעצם מטרה משותפת.
  אם אתם חברים בעמותה שמטרותיה דומות, אז הנה אנחנו כאן בשבילכם, יחד נעשה את הדבר הנכון.

 • אני לא רוצה שתפרסמו את הקרן שלי, אפשר לפתוח קרן אנונימית?

  בוודאי! אנו GIVESTART הבנו שיש מקרים שהחשיפה היא קשה ומיותרת. לדוגמא: בני משפחה שמתאגדים לעזור לאחד מהקרובים. לצורך כך בנינו את האפשרות של 'קרן אנונימית'.
  אז מה בעצם קורה כשפותחים 'קרן אנונימית'? בעצם, הכל אותו דבר, דף הפרויקט או הקרן יהיו מעוצבים ויתפקדו באותה צורה, אלא שהקרן לא תופיע בדף הבית שלנו, ורק מי שקיבל לינק ישיר לדף יוכל לצפות בו ולתרום לקרן.
  מה עוד? הדף מוצפן בסיסמא, כך שרק מי שיש לו סיסמא יוכל להכנס, אז כשאתם מפיצים את הדף בין המכרים, צרפו את סיסמתכם ללינק.

 • איך אני מקדם את הפרויקט או הקרן שהקמתי ?

  GIVESTART מאפשר להפיץ את הפרויקט שלכם במגוון דרכים מקובלות ברחבי הרשת, פייסבוק, וואטסצאפ, טוויטר, מייל רגיל או אפשרות הטמעה של הדף בכל אתר.
  מהרגע בו השלמתכם את ההליך הקצר לפתיחת פרויקט או קרן, תוך דקות ספורות תוכלו להפיץ את הבשורה או הבקשה שלכם?

 • הבנתי, איך אני מתחיל?

  הכל מתחיל כאן. כפתור לפתיחת קרן המופיע בראש כל עמוד באתר, ומשם הדרך קלה ופשוטה. אנו ממליצים לכם להעביר מסרים קצרים פשוטים וקליטים. פרויקט או קרן שיציגו סרטון, ישפרו מאוד את הדרך להגיע ללב התורמים. כל שעליכם לעשות בוא להטמיע לינק ל Youtube או Vimeo, בעת פתיחת הקרן.
  בכל מקרה צוות המנטורים שלנו יעמוד לרשותכם, בעת הקמת פרויקט חדש.

 • כמה זה יעלה לי? ובעצם מה אתם מרוויחים?

  אנו גובים עלות מינמלית של 2.5 אחוזים מהתרומה, כדמי טיפול, הכוללים עלויות תקורה של כל החזקת האתר, תחזוקה שוטפת וההוצאות הרבות. אלו עלויות קטנות בהרבה מהמקובלות בתחום
  עלויות אלו אינן כוללות עלויות ישירות של כל פרויקט במידה וישנן, כמו עריכת וידיאו צילום או הוצאות תקורה של העמותה דרכה אתם פועלים. אנו ממליצים למקדמי הפרויקטים לגייס חסויות עבור ההוצאות הצדדיות, למרות היותן פעוטות. אנו בעד הפניית כל כספי התרומה למטרה עצמה.

 • האם התרומות מוכרות לצרכי מס לפי סעיף 46 ?

  כן. אנו מקדמים פרויקטים של עמותות מוכרות על ידי הרשויות המוסמכות, או לחלופין מקימים קרנות דרך עמותות שיעודן ומטרותיהן לקידום עזרה תמיכה הדדית, ובמסגרת פעילותן התרומות מפוקחות על ידן, ומשכך התרומות מוכרות לצרכי מס.
  במקרה ותבחרו לקדם פרויקט, עמותה או קרן שלא במסגרת עמותה מוכרת, נציין זאת במפורש בדף הקרן, בצורה ברורה ובולטת.

 • מהם התשורות לצד כל פרויקט?

  אנחנו מעודדים את מקדמי הפרויקטים ומקימי הקרנות לגייס חסויות ולהעניק תשורות לתורמים. התורמים נותנים את הלב ופותחים את הכיס וזוהי דרך נפלאה להכיר להם טובה על התגייסותם למען הפרויקט. כמה מלהיב להיות הגוף המתווך בין נותנים לנותנים.
  זמר שמעניק כרטיס לאירוע, או מחבר ספר המעניק את ספרו לתורם. כל אלו יכולים להיות, אמצעים מדליקים שיקרבו אתכם למטרה של נתינה מתוך ערבות הדדית.

 • כמה זמן אני מקציב לפרויקט? מה קורה אם לא השגתי את היעד?

  תוכל להקציב כמה זמן שתרצה עד 45 יום, אם עד התאריך אותו קבעת מראש הפרויקט או הקרן לא הגיעו ליעדן, הוא יחדל מלהתקיים כפרויקט פעיל. ובעצם אם הוא לא הגיע ליעדו - הסכום שנקבע מראש, כל הפרויקט יחזיר את הכסף לתורמים.
  בעצם אנו מעודדים את המוטו של 'הכל או לא כלום'. ואם תשאלו מדוע? התשובה היא פשוטה. זו דרך מופלאה לאמירה חברתית שבה הנתינה באה מתוך הדדיות. אנו יכולים לומר לתורמים, כי במידה ומטרות הקרן לא השיגו את יעדן, כל הפרויקט לא יצא לדרך. אמירה זו מעודדת את התורמים, ונותנת להם ביטחון כי הכספים שלהם ישיגו את המטרה אותה הם רוצים לקדם או להשיג.